Ana Sayfa > ETKİNLİKLER
ETKİNLİKLER

AFRİKA NIN PARLAYAN YILDIZI GİNE CUMHURİYETİ NDEYİZ.

Yüksel Güvenlik olarak uluslararası büyüme stratejimizin bir parçası olarak Afrika da etkinliğimizi artırmaktayız. Gine de yerleşik I.P. SARL ile 28 Mart 2022 yılında işbirliği sözleşmesi imzalanmıştır.
 
Bu çerçevede International Prestation Security SARL yönetim kurulu başkanı sayın NASSER Mounir ve yönetim kurulu başkanımız sayın Muhittin Çolak işbirliği sözleşmesini Ankara da imza altına almışlardır.

ELBİSTANDA EĞİTİME DESTEK

Yüksel faaliyet gösterdiği bölgelerde eğitime destek vermeye devam ediyor. Kandil Barajı ve HES Tesisleri şantiyesinde yatakhane olarak kullanılan 157 metrekarelik prefabrik bina, atölye olarak kullanılmak üzere Elbistan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ne bağışlandı. Lisede daha önce öğrencilerin uygulama alanı olarak kullanabilecekleri bir atölye binası bulunmuyordu. Yüksel İnşaat’ın eski yatakhane binasını Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla Meslek Lisesi’ne bağışlamasıyla öğrenciler, aldıkları teorik bilgilerin artık uygulamasını da yapma şansına sahip olacaklar.

GÖNÜLLÜLERİNDEN ÇEVREYE KATKI

2013 yılında kuruluşunun 50. yılını kutlayan Yüksel, Give&Gain Çalışan Gönüllülüğü Günü kapsamında 1000 adet sedir ağacı dikerek çevre duyarlılığını bir kez daha gösterdi.
 
Toplumsal sorumluluk çalışmaları ile inşaat sektörünün öncü şirketlerinden biri olan Yüksel, 8 Mayıs tarihinde gerçekleşen Give&Gain Çalışan Gönüllülüğü Günü’nde şirket çalışanlarıyla beraber 1000 ağaç dikti. Yüksel, doğaya sağladığı katkının yanı sıra 50’nci yılı anısına gelecek nesillere küçük çaplı bir sedir ormanı bırakmanın gururunu yaşıyor. 
 
Kurak Bölge Ağaçlandırıldı
 
Yüksel çalışanları, ağaç dikimi için Eskişehir Mihalıççık Üçbaşlı Köyü yolu üzerindeki kurak bölgeyi seçerek çevre bilincinin önemine dikkat çekti. Türkiye’de 2012 yılından beri gerçekleştirilen Give&Gain Çalışan Gönüllülüğü Günü’nde, ağaç dikimine ilişkin verilen eğitiminin ardından 1000 adet sedir ağacı fidanı doğa ile buluşturuldu. 
 
Give&Gain Çalışan Gönüllülüğü Günü ve Yükselebilirlik
 
Deniz Sazak, Yüksel Holding Kurumsal İletişim Birimi öncülüğünde gerçekleştirilen projeyle ilgili bir konuşma yaptı. Sazak, Yüksel çalışanlarının doğaya gösterdikleri saygıyı ve böyle bir projeye katkıda bulunmakta ne kadar istekli olduklarını görmenin kendisini çok mutlu ettiğini belirtti. Dikilmesi hedeflenen 1000 adet fidanın bir kısmının dikimine gönüllü çalışanlarla beraber katılan Deniz Sazak, kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin çalışanlar tarafından ilgiyle karşılanmasının heyecan verici olduğunu vurguladı. 
 
Deniz Sazak, “Yüksel bünyesindeki tüm sürdürülebilirlik ve kurumsal sosyal sorumluluk anlayışımızı ‘Yükselebilirlik’ olarak adlandırıyoruz. Bu kavramın tüm arkadaşlarımız tarafından benimsediğini görmek ve bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz projelerde her geçen gün daha çok çalışanımızın gönüllü olması bunun en iyi kanıtlarından biri. Gönüllü çalışanlarımız ile gerçekleştirdiğimiz bu proje doğaya katkı sağlamanın yanı sıra, kurum içi bağlılığı ve ortak amaçlar doğrultusunda iyi bir şeyler yapmanın tatminini de artırıyor” diye konuştu.

FOTOĞRAF SERGİSİ

8. Yılmaz Sazak Fotoğraf Kulvarı Sergisi’nden Anları Yakalamak“Spor fotoğrafçılığı, yüksek konsantrasyon istiyor. Öyle anlar var ki onları kaçırmamanız gerekiyor. Anı yakalamak için de önceden hazırlıklı olmalısınız. Nasıl bir spor aktivitesi çekeceksiniz, hangi objektifi kullanacaksınız, hangi mesafe ve açıda duracaksınız... Tek bir kare çekmeniz lazım. 
 
O tek karede o sporun güçlüğünü, ruhunu ve sporcunun performansını anlatmanız lazım.”Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarım Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Osman Ürper’in sözlerine bakılırsa, çok hızlı gelişen bir aktivite içinde doğru anı yakalamak, bilgi, deneyim ve çeviklik gerektiriyor.
 
Sergi salonunun duvarları, böyle anları yansıtan fotoğraflarla dolu. Atletizmin değişik branşlarından performans ve duyguyu yakalamış elli kadar an fotoğrafı, 50 X 70 cm boyutunda bastırılmış halleriyle, sergiyi dolaşanların hafızasına kaydediliyor. O gece hafızalarda canlanan bir de isim var: Yılmaz Sazak.
 
17 Yıldır devam eden bir kurumsal sosyal sorumluluk projesi...8 yıldır bu projenin görsel belleğini oluşturan bir sanat etkinliği... Her ikisi de 15 Temmuz 2000’de kaybettiğimiz Yılmaz Sazak’ın anısını yaşatıyor. 
 
Tarih 22 Şubat Çarşamba, Yüksel İnşaat’ın Ankara’daki Sosyal Tesisleri, “Yılmaz Sazak Uluslararası Yaş Grupları Atletizm Yarışmaları” çerçevesinde gerçekleşen “Yılmaz Sazak Fotoğraf Kulvarı Sergisi”ne sekizinci kez ev sahipliği yapıyor.
 
Yüksel Holding/Yüksel İnşaat A.Ş. Kurumsal İletişim ve İK Koordinatörü, Yılmaz Sazak Uluslararası Atletizm Yarışmaları Organizasyon Komitesi Başkanı ve Yılmaz Sazak’ın kızı Deniz Sazak, iş, spor ve sanat dünyasından çok sayıda konuğa hitaben yaptığı konuşmada, Türk atletlerini uluslararası kulvarlarda göstermeyi amaçladıklarını ve atletizme gönüllü desteklerinin süreceğini belirtiyor. 17 Yıldır süren bu turnuva 12-17 yaş kategorisinde, Avrupa’nın ilk 3 yarışından biri. Yarışmaların son 6 yılında ulusal ve uluslararası tam 76 rekor kaydedilmiş. Küçük yaş gruplarındaki atletler, her yıl yabancı yaşıtlarıyla yarışma fırsatı buldukları kulvarlarda büyüyüp belki olimpiyatlara katılacaklar.
 
Bu yılın sergisindeki fotoğraflar, geçen yılki atletizm yarışmalarında çekilmiş olanlar.Bu yılın yarışmaları, 2 Haziran’da Enka Sadi Gülçelik Spor Tesisleri’nde yapıldı. O gün çekilen fotoğraflarsa 2013’teki dokuzuncu sergide yer alacak.
 
Sekizinci sergi, 22-27 Mart tarihleri arasında İstanbul Kadıköy’deki Şirket’i Hayriye Sanat Galerisi’nde, 2 Haziran tarihinde Enka Sadi Gülçelik Spor Tesisleri’nde, 14-19 temmuz tarihleri arasında Ankara Kentpark AVM’de ve 20-27 Temmuz tarihleri arasında Ankara Panora AVM’de ziyaretçilerle buluştu.